Halılar sıkça kirlenmeye meğilli ve yaşamımız boyunca ayaklarımızın altına aldığımız tek şey Halılar ciddi anlamda insan sağlığına etki eden özellikle astım hastaları için büyük derecede hassasiyet gerektiren ve kent hayatında oldukça temizlemesi zor hale gelen sürekli kirlenmeye meğilli halılar alındığı zaman kaliteli ve sağlıklı olarak seçilmelidir. Eski dönemlerde hala yapan semptler olsada bu büyük oranda azalmış durumda halılar baharın gelmesiyle kapı önlerine atılır bütün komşular sıraya girer ve birlik içinde sabunlarla sularla şakır şakır yıkanırdı. Çocuklar halıdan çıkan köpüklerle oynar anneler düşmesin diye onlara bağırır ve tatlı yorgunlukların atıldığı çaylar komşular tarafından demlenir ve afiyetle içilirdi. Son teknoloji bu gibi şirinlikleri alıp hayatımıza halı yıkama makinelerini sokarak başlattı. Halı yıkama makineleri çok büyük temizlik görevi görmeden halıyı üstten ıslatarak yıkamaya yarayan detaylı temizlik yapmayan için üretilen gereksiz bir ürün olmuştur. Daha sonra yaşamımıza halı yıkama fabrikalaı girdi ve kimyasalları halılarımıza dökerek zamanla aşınmasını sağladı ve halı adına ortada hiç bir şey kalmayacak şekilde ipliklerini inceltti. Bir çok halı ğretici firması kesinlikle halılarının talimatlarının içerisine bu gibi hassas durumları önemle belirtmiştir ve halıların kesinlikle fabrikalarda yıkanmaması husunda detaylı bilgi vermiştir. Halılar evlerin büyük bir bütünü olup çok şık tasarımları ile evleriniz tamamlayan önemli bir detaylarıdır. Kaşmir halı modelleri birbirinden güzel tasarımları ve renkleri ile sizlere büyük seçenekler sunmaktadır. Kasmir hali modelleri beğeneceğiniz ve renkleri ile evlerinizin tamamlayıcısı olacaktır. Halı denildiğinde akla gelen modern tasarımlar son dönemde oldukça çılgın modeller ile sizlerin daha fazla tercih etmenizde yardımcı olmuştur. Halılar yıkanma gibi sorunlarınada büyük çözümler getirerek daha koyu tonları tercih edenlere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Halılarda açık tonların seçilmesi daha fazla kir göstermesine sebep olmaktadır. Özellikle de çocuklu ailelerin halı seçimi yaparken koyu renkleri kullanmaları çok daha iyi olacaktır.

İstikbal deco halı modelleri kabartmalı seçenekleri ile çok şık görünmesine sebep olan en önemli unsur olmuştur. İstikbal deco hali modelleri çocuk odaları oturma odaları mutfak antre gibi evinizin her köşesine uyacak sıcaklık katacak tasarımlarda ve modeller de üretilmektedir.
Kabartma halılar çok şık görünmekte ve kullanıcısına da kolaylıklar sunmaktadır. Bauhaus hali modelleri modern çizgilerin içerisinde bulunduğu ve spor modellerin tercih edildiği evler için en uygun modelleri üretmektedir. Bauhaus halı modelleri çok büyük özen istemeden temizlenmeside bir okadar kolay halılardır. Halı seçiminde son derece önemli olan özelliklerinden bir taneside halıların anti-alerjik olması çok büyük önem taşır. Halı seçiminde halıların leke tutmayan kiri göstermeyen özelliklerde olması özellikle de çalışan aileler için çok büyük önem taşır ve ailelerin de halı seçiminde bu gibi detaylara önem vermesi halı üreticilerini hareketlendirip bu gibi detayların dikkate alınmasını sağlamaktadır. Halı modelleri seçimi yapılırken modern görünümde olmasıda aranan en büyük özelliklerdendir. Halılarda sağlık yönünden zararsız olanları ve üretilen halının iplik kalitesinin yün kalitesinin önemi büyüktür. Mutfaklarda kullanılan halıların makinelerde yıkanma özelliğinin bulunması sizi büyük bir dertten kurtaracaktır. Mutfakalarda kullanılan halıların çok büyük ölçüde kirlenmesi ve kirlerin görünmesi istenmeyen bir durumdur bunun önüne geçmek pek mümkün değildir bu gibi durumlar için yapılacak en önemli husus mutfak halılarının yıkanır özellikte olmasıdır. Mutfak halılarında makinede yıkanma özelliği olduğunda leke olması durumunda makineye atılarak yıkanması ve çabuk kuruma özelliği olan halılarında kısa sürede kurumnası kullanıcıya büyük kolaylık sağlamaktadır.

210 views

Be Sociable, Share!Yazar : admin

Bilgisayar Teknik Destek Uzmanı SORUNLARINIZ İÇİN LÜTFEN YORUM BÖLÜMÜNE İLETİ BIRAKIN.

Halı modelleri Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz